Te koop
Je bent hier: Oldtimers te koop > Oldtimer auto's > 1926 Panhard Levassor X47 Weymann

1926 Panhard Levassor X47 Weymann

€ 29.450
Delen

Advertentie

Referentie
TKV-397910
Publicatie
03-10-2026
Categorie

Kenmerken

Merk
Model
Levassor X47 Weymann
Bouwjaar
1926
Versnellingen
manueel
Vraagprijs
€ 29.450

Beschrijving

In 1887 werd het Franse automerk Panhard et Levassor opgericht en het was daarmee een van de eerste fabrikanten van personenauto's. Het merk legde de basis voor veel zaken die we nu gewend zijn, zoals een koppelingspedaal of een radiator aan de voorzijde. Daarnaast stond het Franse merk ook bekend om eigenzinnige en stijlvolle ontwerpen. Deze schitterende Panhard Levassor X47 is daar een mooi voorbeeld van. De auto is in 1926 geproduceerd met een houten body en geleverd in Frankrijk. De houten body is met kunstleer bespannen, volgens het Amerikaanse “Weymann patent”. De auto is in 1983 vanuit Nederland naar Nieuw-Zeeland geëxporteerd en in 2017 weer naar Nederland gekomen. De auto was nog volledig origineel inclusief de door Panhard verbeterde schuiven motor zonder kleppen (Knight patent) en vormde de ideale basis voor een volledige restauratie.

Deze Panhard Levassor X47 is in Nederland volledig en zeer vakkundig gerestaureerd. De Weymann carrosserie is volledig opnieuw opgebouwd en al het houtwerk is nieuw. Daarbij is uiteraard ook de kunstlederen bekleding aan de buitenzijde volledig vernieuwd in de stijlvolle kleurencombinatie blauw met zwart. Deze unieke auto is op zeer hoogwaardige wijze gerestaureerd met zeer veel oog voor originaliteit en detail. De schitterende Marchal koplampen zijn gelukkig ook behouden en in zeer goede conditie. De tankmeter (aan de bovenzijde van de brandstoftank) is ook een schitterend en origineel detail. De indrukwekkende grote spaakvelgen met nieuwe Blockley banden zijn eveneens in zeer goede staat. De portieren sluiten degelijk en goed en ook de bagagedrager aan de achterzijde is eenvoudig te openen. Het is duidelijk te zien dat deze Panhard Levassor op zeer hoog niveau is gerestaureerd.

Het interieur van deze Panhard Levassor X47 is eveneens in zeer goede en volledig gerestaureerde conditie. Het prachtige houtwerk is niet alleen schitterend om te zien, maar ook prachtig en zeer vakkundig gerestaureerd. De beide banken zijn opnieuw bekleed en ook de hemelbekleding is volledig vernieuwd. Naast de originele meters is er ook een oliedrukmeter en watertemperatuurmeter gemonteerd. Het dashboard is, met zijn verschillende originele schakelaars, schitterend om te zien en in zeer goede staat. De voorruit bestaat uit twee delen, waarbij het bovenste deel eenvoudig (origineel) is te openen. Het houten stuurwiel ligt lekker stevig in handen en is schitterend om te zien.

Onder de motorkap ligt een, volledig gereviseerd 1900 cc Citroën motorblok, afkomstig uit een Chenard Walcker uit 1938. Tijdens de vakkundige restauratie heeft men geprobeerd de originele 1500 cc schuivenmotor te restaureren, maar dit bleek toch een te complexe opgave. Vandaar dat men heeft gekozen om een andere, periode correcte, motor te monteren. De originele Knight schuifklepmotor is nog wel bij de auto aanwezig. Tijdens het plaatsen van deze motor is er ook nieuwe brandstoftoevoer met brandstofpomp gemonteerd. Deze Citroën motor is tijdens de restauratie volledig gereviseerd, waarbij de cilinderbussen met de zuigers en de drijfstangen zijn vernieuwd. Verder is ook de oliepomp gereviseerd en zijn de kleppen geslepen. De bediening voor het originele brandstof ontluchtingssysteem is gelukkig wel behouden. Tijdens de restauratie is ook het 6 volt systeem gewijzigd naar 12 volt. Het is duidelijk te zien dat ook nagenoeg alle technische delen tijdens de restauratie zijn vernieuwd of gereviseerd. Ook de onderzijde van deze 100 jaar oude Panhard Levassor is in indrukwekkende conditie. Zelden hebben we zo'n schitterend en vakkundig gerestaureerde auto gezien.

Zie onze website https://www.klassiekaktief.nl. Voor bezichtiging verzoeken wij u vriendelijk eerst een afspraak te maken.

bezoek website

Advertentie

Referentie
TKV-397910
Publicatie
03-10-2026
Categorie

Kenmerken

Merk
Model
Levassor X47 Weymann
Bouwjaar
1926
Versnellingen
manueel
Vraagprijs
€ 29.450

Verkoper

Naam
Klassiek Aktief
Adres

Stationsweg 416
3925 CG Scherpenzeel
Nederland

route plannen
Telefoon
033-3030734
E-mail
terug naar overzicht andere Panhard oldtimers
Squadra Abarth & Rally Collection
Chromage Vleminckx
OptiMate druppelladers
Oldtimerfarm - verkoop in opdracht van oldtimers - Aalter
Freighthammer - importeren en exporteren van oldtimers
Auctim online auctions
Legendary Classics - verkoop van oldtimers
Olie voor oldtimers
Claeys - oldtimer onderdelen
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Goedkope oldtimerverzekering bij ERARD verzekeringen
Cleansurface group by Sodablast - stralen en coaten
Catawiki online oldtimer veiling
Autominiaturen Schuiten
Wens jij ook publiciteit via Oldtimerweb? Neem dan vrijblijvend contact op voor meer info.
Claeys - oldtimer onderdelen
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Goedkope oldtimerverzekering bij ERARD verzekeringen
Cleansurface group by Sodablast - stralen en coaten
Catawiki online oldtimer veiling
Autominiaturen Schuiten