1975 Triumph Stag
€ 29.500
Beschrijving
Triumph Stag, jaar 1975.
Kleur donkerrood metallic gecombineerd met een donkerbeige kunstleren interieur en zwart tapijt. Zwarte mohair soft-top en originele hard-top (winterdak) in carrosseriekleur.
De magnifieke Triumph Stag is ontworpen door de bekende Italiaanse topdesigner Michelotti.
De Stag is bedacht in de jaren dat veiligheid een hot item werd in de VS en sportieve open auto's als onveilig werden beschouwd. Daarom kreeg de Triumph Stag een speciale rolbeugel (T-bar), een behandeling die ook werd gegeven aan de Jaguar XJS uit die tijd.
De motorkapconstructie en opbergruimte van de Triumph Stag is geïnspireerd op de Mercedes SL-oplossing, waarbij de kap in een speciaal compartiment neerklapt dat wordt afgesloten met een harde klep.
De stoere hard-top maakt van de Stag een fraaie coupé!
Deze prachtige Triumph Stag verkeert in een zeer goede staat en de auto rijdt en schakelt uitstekend! De auto is enkele jaren geleden prachtig donkerrood metallic gespoten, onder de motorkap is te zien dat de auto oorspronkelijk bruin is geweest.
Het originele interieur is in een bijna perfecte staat en vertoont slechts de minste tekenen van eerder gebruik. De motorruimte ziet er geheel origineel uit met gebruiks- en ouderdomssporen.
De 3000 cc Triumph V8 motor loopt perfect en het uitlaatgeluid is zeer verslavend!
De handgeschakelde vierversnellingsbak schakelt precies en is voorzien van overdrive.
Verder is de auto voorzien van stuurbekrachtiging, rembekrachtiging en elektronische ontsteking.
De originele wielen zijn drie jaar geleden gerestaureerd naar topstaat en zijn prachtig!
Tussen 1970 en 1977 werden er ongeveer 25.800 exemplaren gebouwd waarvan de meeste uitgerust waren met een automatische versnellingsbak...
Dit exemplaar is voorzien van de gewilde handgeschakelde versnellingsbak met overdrive-optie die de sportieve maar comfortabele rijervaring naar een hoger plan tilt.
Verkoper
Bonnetstraat 33
6718XN Ede
Nederland